Razem z nami – delfinkami

Utworzono dnia 17.11.2021

Pływanie uważa się za jedną z najzdrowszych i najbezpieczniejszych form aktywności fizycznych, przy której trudno o kontuzje. Pływać może każdy i w każdym wieku można rozpocząć naukę pływania. Im wcześniej to zrobimy, tym lepiej.
Innowacja pedagogiczna z wychowania fizycznego „Między nami delfinkami” realizowana jest w ramach dwóch godzin wychowania fizycznego na pływalni MOSiR w Starachowicach pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora pływania. Jej adresatami są uczniowie klas pierwszych, dla których jest to początek trzyletniej przygody z pływaniem oraz uczniowie klas drugich, którzy ją kontynuują. Autorkami innowacji są p. Izabela Nowak i p. Magdalena Dziamka.

Dzieci chętnie i z radością uczestniczą w tych zajęciach, gdyż na początkowym etapie dla nich to dobra zabawa i miło spędzony czas, choć od razu ukierunkowane są one na naukę prawidłowej techniki pływania dwoma stylami pływackimi. Dla nas dorosłych to idealna forma aktywności korzystnie wpływająca na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Przecież pływanie oddziałuje prawie na każdą płaszczyznę funkcjonowania organizmu człowieka. Angażuje cały aparat ruchowy, usprawniając jego płynność oraz plastyczność. Ćwiczenia  w  wodzie, połączone z pokonywaniem oporu, kształtują wszystkie partie mięśniowe, usprawniają stawy. Pływając, hartujemy ciało, korygujemy postawę ciała, doskonalimy układ krążenia i oddychania oraz koordynację wzrokowo - ruchową, co ma istotny wpływ na pracę mózgu. No i wreszcie umiejętność pływania zwiększa bezpieczeństwo przebywania nad wodą, utrwala u dzieci nawyki dbałości o czystość i zdrowie swojego organizmu.

Reasumując, można powiedzieć, że nauka pływania szczególnie dla dzieci jest nie tylko zalecana, a wręcz potrzebna. Dlatego jeśli chcemy, aby nasze dziecko rozwijało się harmonijnie, zabierajmy je jak najczęściej na basen.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.