Całoroczne zmagania naszych uczniów w II Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej

Utworzono dnia 27.06.2022

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły Stanisław Zawadzki z klasy 5b, Wojciech Gałka i Igor Kuśnierek z klasy 8b reprezentowali Szkołę Podstawową nr 9 w całorocznych rozgrywkach Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Organizatorem był Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy LUKKS w Kielcach, Szachowa-Akademia.pl oraz Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach. Zawody patronatem objął: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Kurator Oświaty w Kielcach oraz Wojewoda Świętokrzyski. Zawody rozegrane zostały z podziałem na 4 grupy wiekowe, a w skład II Świętokrzyskiej Ligii Szachowej zaliczanych jest osiem turniejów online w terminach od 10.10.2021 – 18.06.2022 roku. O kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów zdobytych przez zawodników we wszystkich ośmiu turniejach.

Najwyższym osiągnięciem może poszczycić się Stanisław Zawadzki z klasy 5b, który zajął 7 miejsce w województwie i wziął udział w turnieju finałowym rozegranym 18.06.2022 roku w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach.
    Uczeń Stanisław Zawadzki w tym roku wziął również udział w Wielkanocnym Turnieju Szachowym organizowanym w Kielcach przez Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy, który ukończył z bardzo wysoką lokatą, zajmując II miejsce.
Uczniowi naszemu gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w tym wspaniałym „sporcie ludzi inteligentnych" jakim są szachy.

Tekst: Bożena Rymarczyk

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.