„Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych?” - zakończenie roku szkolnego w klasach ósmych.

Utworzono dnia 27.06.2022

Ile razem dróg przebytych ?Ile ścieżek przedeptanych?”  - zakończenie roku szkolnego w klasach ósmych.

Ile razem dróg przebytych ?

Ile ścieżek przedeptanych? (…)

Ile w trudzie nieustannym

Wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ? (…)

Chciałabym wszystkie takie chwile

Ocalić od zapomnienia”.

24 czerwca o godzinie 9.00  miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas ósmych. Uczestniczyli w nim absolwenci, dyrekcja szkoły, przedstawiciele grona pedagogicznego, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, rodzice oraz delegacja klas 7, która pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki.
Uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste przyrzeczenie na zakończenie szkoły podstawowej, po którym nastąpił ceremoniał przekazania sztandaru. Następnym punktem uroczystości było przemówienie Pani Dyrektor Moniki Słowak – Brzezińskiej i wręczenie wspólnie z wychowawcami klas ósmych świadectw ukończenia szkoły i nagród najlepszym uczniom, a także listów gratulacyjnych rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce.
Ósmoklasiści podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych „ dróg i drogowskazów”.
      Po części oficjalnej uczniowie klas ósmych pod okiem p. Izabeli Opozdy- Łutczyk przygotowali kabaret pt. „Z życia szkoły”, w którym przedstawili zabawne scenki o „belfrach”. Punktem kulminacyjnym, który wzbudził wiele emocji i wywołał „lawinę wzruszeń” były wyświetlane  prezentacje  klas ósmych.
    Na koniec uczennice z klasy 8b Lena Tuznik i Lena Kozieł  zaśpiewały piosenkę  Anny Wyszkoni „ Biegnij przed siebie”, której słowa „Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr” długo wybrzmiewały w murach „dziewiątki”.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej.  Nie bójcie się marzyć!

Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Tekst: Izabela Opozda- Łutczyk

Zakończenie roku szkolnego w klasach ósmych.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.