Strofy o szkole

Utworzono dnia 17.05.2023

Już od stycznia br. w Dziewiątce trwają obchody roku jubileuszowego. Z tej okazji organizowanych jest wiele okolicznościowych imprez. Jedną z nich stał się wiosenny konkurs poetycki ph. Nasza szkoła kiedyś i dziś.

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie siedemdziesięcioletniej jubilatki z przeszłości oraz w teraźniejszości. I tak powstały piękne strofy nawiązujące nie tylko do jubileuszu, ale także radosnej codzienności Dziewiątki. Wyobraźnia młodzieży przekroczyła nawet oczekiwania organizatorów, bo wiersze odnosiły się też do przyszłości placówki.
    Po lekturze konkursowych prac okazało się, że uczniowie bardzo lubią swoją szkołę, która jest : „wspaniała”, „najfajniejsza na świecie”, „najlepsza w mieście”, „cudowna, wesoła”, „kochana”. „Stoi niczym piękna dama” , została  „pięknie odnowiona” i  „wciąż otwarte ma ramiona”. To niezwykle budujące, że młodzież w artystycznej formie potrafi wyrazić zarówno swój talent literacki, jak i ogromną wdzięczność za przekazywany jej dar wiedzy.

A oto lista laureatów:

I miejsce – Maria Broda kl. 4b

II miejsce – Zuzanna Wolak kl. 4c

III miejsce Lena Kowalska kl. 5a

Wyróżnienia:

Oliwia Hamera kl. 4c

Hanna Grosicka kl. 4b

Nina Latała kl. 4c

Tomasz Maciąg kl. 4b

Filip Środa kl. 6a

Wyróżnienie specjalne

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Tekst- M.N.

Strofy o szkole