Szkoła Podstawowa nr 9 już ,,70 lat na sportowym szlaku”

Utworzono dnia 26.06.2023

W tym roku szkolnym Święto Sportu Szkolnego zostało połączone ze Świętem Patrona Szkoły-Partyzantów Ziemi Kieleckiej.
12 czerwca odbył się ,, Rajd na Orientację ‘’, w którym uczestniczyły wszystkie klasy 4,5,6,7 i 8. Rajd ten wpisał się w obchody 70 –lecia naszej szkoły.
Rajd rozpoczynał się spod szkoły, gdzie pierwszych instrukcji udzielali nam harcerze, wyznaczając trasę  do ulicy Szkolnej, na drogę pożarową w stronę Lipia. W połowie tej drogi mieliśmy pierwszy punkt sprawnościowy- rzuty do celu. Następnie wchodziliśmy na czarny szlak, który prowadził lasem do hałdy pokopalnianej Kopalni ,,Majówka”.
Tam czekali harcerze z zadaniem topograficznym- znajdowaliśmy zaznaczony na mapie punkt, robiliśmy zdjęcie i biegiem wracaliśmy do druhny Oli, bo w tym zadaniu ważny był także czas. Z hałdy szliśmy żółtym szlakiem koło jeziorka na ulicę Lipową. I tu było różnie – bo niektóre grupy wyszły na koniec ulicy Partyzantów. Dalej maszerowaliśmy na punkt widokowy koło sądu. Tam harcerze egzaminowali nas z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po wykonaniu tego zadania zeszliśmy na pagórek partyzancki, do ławeczki, ,Halnego”. Tu już było trochę trudniej-harcerze pytali nas z historii walk partyzanckich w naszym regionie, opowiadaliśmy o znanych nam świętokrzyskich partyzantach, o historii naszej szkoły i  hymnie SP9. Po zaliczeniu tego zadania udaliśmy się na ,,Szlakowisko’’, gdzie sprawdzono naszą umiejętność logicznego myślenia w grach terenowych.
Potem już spędzaliśmy miło i aktywnie czas na siłowni plenerowej, a druhna Dorota liczyła zdobyte przez klasy 4-8 punkty. Zadania z wiedzy historycznej i medycznej były dostosowane do każdej grupy wiekowej. Na trasę rajdu klasy wychodziły pod opieką wychowawców.
       Po podsumowaniu wyników okazało się, że Rajd wygrała klasa 8b z wychowawczynią panią Moniką Gwóźdź.
Drugie miejsce zajęły klasy: 8c i 8d.
Trzecie miejsce zdobyły klasy: 8a,6a,4b,4c.
Czwarte miejsce zdobyły klasy: 7a,5a,5b.
Piąte miejsce zdobyły klasy: 5c,4a,6b,6c.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom Rajdu.!!!
Klasa 8b otrzymała słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców SP 9.
Rajd zorganizowali nauczyciele w-f i historii oraz 21 Drużyna Harcerska.
                  tekst : Anna Ziewiec