Innowacja pt. „Święty na każdy dzień”

Utworzono dnia 18.11.2021

Innowacja pt. „Święty na każdy dzień” skierowana jest do uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 9 i realizowana w roku szkolnym 2021/2022 przez autorkę- p. Kamilę Kępę. Powodem opracowania innowacji jest chęć przybliżenia i zapoznania uczniów z postaciami świętych kościoła katolickiego w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. To zapoznanie z życiorysami osób będących wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia. Innowacja ma na celu pokazanie uczniom, że świętym może być każdy z nas. To zwrócenie uwagi na wartości, którym warto przyjrzeć się z bliska.
     Być świętym/świętą nie zawsze oznacza męczeństwo i śmierć w obronie wiary w Boga. Trzeba pamiętać, że świętość polega nie na czynach nadzwyczajnych, ale na dobrym spełnianiu obowiązków względem Boga, siebie i innych. Św. Matka Teresa z Kalkuty tak mówi o świętości: „Świętość nie jest luksusem dla nielicznych, ale obowiązkiem dla mnie i dla ciebie.”