Let’s talk, let’s play, let’s learn in English

Utworzono dnia 18.11.2021

Innowacja metodyczno-przedmiotowa z elementami dwujęzyczności, realizowana w klasach 3b i 3c w ramach obowiązkowych zajęć z języka angielskiego została opracowana przez p. Urszulę Kandybę. Podstawową metodą wykorzystywaną na zajęciach jest metoda CLIL - Content and Language Integrated Learning.  Dzięki wprowadzeniu metody CLIL zajęcia językowe będą bardziej niż dotychczas skorelowane z innymi rodzajami zajęć w ramach edukacji wczesnoszkolnej, przez co słownictwo wprowadzane na języku angielskim będzie wykorzystywane na innych zajęciach i odwrotnie.
    Wszystkie treści obowiązkowe ujęte w podstawie programowej zostaną zrealizowane zgodnie z programem, ale zostaną one pogłębione o wprowadzenie anglojęzycznej terminologii oraz zwrotów i wyrażeń stosowanych w środowisku edukacyjnym.
nie będzie kończyła się wraz z końcem lekcji języka angielskiego, uczniowie będą posługiwać się nim przez większość czasu w szkole, co stworzy okazję do utrwalania i zapamiętywania większej ilości słów i prostych struktur gramatycznych, zdobycie podstaw języka niezbędnych do nauki na II etapie edukacyjnym.
    Najmłodsi uczniowie przełamią bariery w posługiwaniu się językiem, rozwiną swoją motywację do nauki i zainteresowanie językiem.

W świecie liczb

Kolejna odsłona pracy uczniów klasy 3b i 3c w ramach innowacji Let’s talk, let’s play, let’s learn in English dotyczyła świata liczb. Rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie nazw dni tygodnia, miesięcy, pór roku i stanów pogody, a następnie wykonane zostały kalendarze. W celu utrwalenia dużych liczb, uczniowie wykorzystali centymetry krawieckie przyniesione z domu i podawali wymiary swoich kolegów oraz przedmiotów w klasie. Pracę z liczbami zakończyliśmy wykonując zegary, aby móc zapytać swoich kolegów i koleżanki o czynności rutynowe wykonywane przez nich i ich bliskich.

W świecie liczb