Akcja „IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"

Utworzono dnia 11.10.2019

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji „IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” organizowanej 4 października 2019 pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.  W dniach 30 września – 3 października  przypominaliśmy tabliczkę mnożenia, uczniowie przygotowali plakaty z rymowankami ułatwiającymi jej zapamiętanie.
W dniu ŚDTM na lekcjach matematyki młodsi uczniowie egzaminowali starszych kolegów. Podczas długich przerw wyznaczone Patrole Egzaminacyjne przeprowadziły egzaminy dla chętnych  nauczycieli i rodziców oraz egzaminy poprawkowe dla uczniów.  Każdy kto zdał poprawnie egzamin, otrzymał legitymację i tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
   Akcja miała na celu uświadomić uczniom,  iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Gratuluję  „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękuję  Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

tekst: p. Barbara Lipiec

Akcja „IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"