„Bezpiecznie na rowerze”

Utworzono dnia 18.09.2019

17 września uczniowie klas trzecich i czwartej spotkali się na terenie miasteczka ruchu drogowego przy SP nr 9 z policjantami naszej komendy, by rozmawiać o bezpieczeństwie.Celem spotkania było pogłębienie wiedzy dzieci w zakresie bezpieczeństwa, wyrabianie nawyków stosowania się do przepisów ruchu drogowego  oraz  poczucia odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, gdyż dzieci, tego dnia, oprócz plecaków, zabrały ze sobą także rowery. Jak prawidłowo powinien być wyposażony rower? Dlaczego tak ważne jest noszenie kasków i elementów odblaskowych?

Na te i inne pytania otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Policjanci sprawdzili, czy mali właściciele rowerów potrafią sprawnie i bezpiecznie poruszać się slalomem i zawracać na rondzie. Spotkanie zakończyło się konkursem z zakresu zdobytej wiedzy.
Uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody, które z pewnością przydadzą się podczas rowerowych wycieczek.

Tekst: M. Dziekońska

Bezpiecznie na rowerze