Co kryje wnętrze magicznej szafy? Spotkanie klasy 5 „b” z Narnią.

Utworzono dnia 09.01.2024

„Nie wahając się ani chwili, weszła do szafy i zanurzyła się w futrach(…)” .Tutaj było już zupełnie ciemno i Łucja wyciągnęła ręce przed siebie. Zrobiła jeden krok naprzód, potem jeszcze dwa lub trzy(…)”.

Uczniowie z klasy 5 „b” po przeczytaniu pierwszej części cyklu „ Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” uświadomili sobie, że powieściowa szafa to tajemnicze „przejście” i „portal”, dzięki któremu rodzeństwo Pevensne dostało się do magicznej Narnii.
Na zajęciach z języka polskiego dzieci wykonały niezwykłe szafy (dowolną techniką), w których umieściły wiadomości o lekturze (informacje o bohaterach, świecie przedstawionym, ciekawostki, zagadki). Inwencja twórcza uczniów była niesamowita.
Detale wykonane z dużą precyzją zachwycały (wieszaki, futra, śnieg, świecąca lampa). Na koniec każdy zaprezentował swoje opowiadanie o pobycie w Narnii.

Piękne dzieła można było podziwiać w sali nr 1. Dzięki nim choć na chwilę mogliśmy „poczuć świat magii i czarów”.

Tekst : I. Opozda- Łutczyk

Co kryje wnętrze magicznej szafy? Spotkanie klasy 5 „b” z Narnią.