Czy można mieć Małego Księcia na dłoni ? Spotkanie z „rzeczywistością rozszerzoną”.

Utworzono dnia 23.10.2023

Kiedy będziesz patrzył nocą w niebo, będzie ci się wydawało, że wszystkie gwiazdy śmieją się do ciebie, ponieważ ja będę uśmiechał się na jednej z nich”.

Mały Książę nie musi się przedstawiać – któż z nas nie zna najpiękniejszej  „opowieści o ludzkim życiu”? Tym razem ta ponadczasowa książka, pełna nieprzemijających  mądrości, ukazała się klasie 7c w „rzeczywistości rozszerzonej”.
Uczniowie korzystając ze smartfona lub tableta zobaczyli w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni Małego Księcia,  jego planetę i to, co przeżył  podczas swej wędrówki.  Za pomocą narzędzi multimedialnych mogliśmy przenieść książkowe ilustracje do świata wirtualnego ‒ i stać się  jego mieszkańcem. Naszym oczom ukazał się trójwymiarowy Mały Książę, którego mogliśmy „dotknąć”, planeta z aktywnym wulkanem, rosnące baobaby.
Uczniowie mogli „podlać różę”, usiąść p
od drzewem z lisem, odbyć  lot w kosmosie, spotkać „osobiście” Bankiera i Latarnika. Dodatkową atrakcją była „kosmiczna muzyka” oraz gra, która towarzyszyła nam podczas „oswajania” lisa i wizyty w ogrodzie pełnym róż.
Zabawa z trójwymiarowymi ilustracjami bardzo spodobała się dzieciom. Lektura w  „nowej odsłonie” pobudzała wyobraźnię i sprawiła, że każdy z nas zapragnął być w świecie „małego podróżnika”.

Tekst : I.Opozda- Łutczyk