EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W SP 9 25 – 29 września 2023 ,,ŻYJ ZDROWO I SPORTOWO”

Utworzono dnia 29.10.2023

Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole zaplanowaliśmy jako wielotorowe działania sportowe:

W PONIEDZIAŁEK I WTOREK – 25, 26 września

KLASY IV - VIII

DNI TURNIEJOWE: które  realizowali nauczyciele w-f w ramach zajęć lekcyjnych.
Były to :

1. Klasowe i międzyklasowe Turnieje Piłkarskie dla  chłopców.
2. Klasowe i międzyklasowe Turnieje Koszykarskie – dla dziewcząt.
3. Zachęcaliśmy dzieci i młodzież do treningów w starachowickich klubach sportowych – stworzyliśmy ofertę sportową, która została wywieszona na osobnej tablicy sportowej, przy magazynku w-f.

KLASY 0 – III  i  GRUPY ŚWIETLICOWE

Dni turniejowe, które realizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej  w ramach zajęć w-f.
Zajęcia do wyboru:

1.Turnieje piłkarskie - ,,Mały strzelec” – chłopcy.
2.Turnieje Unihokeja – poznajemy nowe dyscypliny sportowe – dziewczęta i chłopcy.
3.Ćwiczymy w klasie – ,,Akademia Krokieta i Lamy”.

W ŚRODĘ – 27września –

KLASY IV - VIII

DZIEŃ EDUKACJI ZDROWOTNEJ, (formy zajęć do wyboru przez klasy): realizowali go nauczyciele w-f w ramach zajęć lekcyjnych oraz wychowawcy klas, którzy zaplanowali z klasami wyjścia piesze na plenerowe miejsca aktywności fizycznej w pobliżu szkoły. Były to:  ,,Szlakowisko”- z dużą siłownią plenerową i małym obiektem linowym oraz  Park miejski z dwoma miejscami aktywności fizycznej: siłownią plenerową, obiektem linowym oraz plac zabaw zręcznościowo-zwinnościowy.
Ustanawialiśmy klasowe rekordy w  aplikacjach sportowych -  (Krokomierz ).

KLASY 0 – III  i  GRUPY ŚWIETLICOWE

Zajęcia które realizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej  w ramach zajęć w-f.
Zajęcia do wyboru:

1. Film prozdrowotny – Przygody Stasia i Oli.
2. Zdjęcie klasowe o tematyce prozdrowotnej – zdrowe drugie śniadanie.
3. Wykorzystujemy plenerowe miejsca aktywności fizycznej w pobliżu szkoły: ,,Szlakowisko” i Park miejski.
4. Poznajemy aplikacje sportową KROKOMIERZ.

Wycieczki, zajęcia plenerowe, rekordy kroków i nowe wymyślone przez klasy szóste rekordy: Maja Lesiak z 6a wygrała konkurs wykonanych kroków. Zrobiła ponad 16000 kroków. W 6b najlepsza była Klaudia Ślęzak a w 6c Natalia Haba. Krzysztof Gębura z 6c wykonał wykonał 31 okrążeń wokół dużego placu sportowego na Szlakowisku. Towarzyszyły mu Wiktoria Szlęzak i Asia Piecuch.

W CZWARTEK – 28 września –

KLASY IV - VIII

DZIEŃ REKORDÓW SZKOŁY: w tym dniu wszystkie klasy rywalizowały na swoich poziomach (4,5,6,7,8) na boiskach szkolnych  w konkurencjach:

1. Rekordy w strzałach na bramkę z dwóch odległości –chłopcy.
2. Rekordy w rzutach z dwutaktu i rzutach osobistych –dziewczęta.
3. Rekordy w  aplikacjach sportowych  c.d- ( Krokomierz ).

MAŁE REKORDY SZKOŁY:

1. Sami ustanawiamy swoje klasowe rekordy sportowe.
2. Rekordy w wybranych przez klasy aplikacjach sportowych (np. krokomierz itp.).

PIĄTEK – 29 września –

DZIEŃ TAŃCA  I FITNESSU
Realizowali go nauczyciele w-f w ramach zajęć lekcyjnych:

1. Dziewczęta – aktywność taneczna do wyboru – propozycje klasowe.
2. Chłopcy – Tabaty /ćwiczenia z animacjami ruchowymi.

KLASY 0 – III  i  GRUPY ŚWIETLICOWE

Była to dowolna aktywność taneczna.

1. Aktywność taneczna do wyboru np. ,,Zabawy z Lulisią”.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Tekst; Anna Ziewiec

Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole