I STARACHOWICKI KONKURS PAPIESKI „ŚLADAMI KS. KAROLA WOJTYŁY – ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II”

Utworzono dnia 27.02.2024

8 lutego br. w parafii pw. Wszystkich Świętych został rozstrzygnięty centralny etap I Starachowickiego Konkursu Papieskiego poświęconego Papieżowi Polakowi. Konkurs odbywał się w następujących kategoriach: wiedzy oraz artystycznej, w tym multimedialnej i plastycznej. Zaadresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mający na celu popularyzację wiedzy na temat ks. Karola Wojtyły i jego śladów w naszym mieście. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przewidzieli cenne nagrody rzeczowe, w tym Starachowickie Karole, czyli statuetki upamiętniające ks. prof. Karola Wojtyłę żegnającego się z państwem Kozłowskimi – znajomymi z czasów duszpasterstwa akademickiego w Krakowie. Główna nagroda to  pięciodniowa wycieczka do Karpacza i Pragi.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły: Stanisław Zawadzki z kl. 7b (kategoria – wiedza), Jakub Kostrzewa z kl. 7b (kategoria – praca multimedialna) oraz Lena Piętak z kl. 4b (kategoria – praca plastyczna). Wśród wyróżnionych autorów prac plastycznych oraz biorących udział w konkursie znaleźli się następujący uczniowie: Piotr Życiński (kl.1a), Kornelia Stępień (kl.2c), Lena Zaręba (kl.3c), Wiktoria Głuszek kl.3b), Mikołaj Reczek (kl.3a). Nagrody zostały wręczone 11 lutego br. w kościele Wszystkich Świętych, gdzie można było podziwiać wystawę prac plastycznych wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Gratulujemy!

Tekst: Kamila Kępa

kliknij na film