I ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY KIELCE 2021

Utworzono dnia 23.09.2021

W dniu 17 września 2021r. w Hali Legionów w Kielcach odbył się finał pierwszej Świętokrzyskiej Olimpiady dzieci i młodzieży. Olimpiada Świętokrzyska to pilotażowy projekt realizowany przez Świętokrzyską Federację Sportu dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pod honorowym patronatem m.in. Sekretarz Stanu Anny Krupki i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.
Wzięło w niej udział 500 zawodników, którzy rywalizowali w 14 dyscyplinach sportowych m.in. siatkówka, koszykówka 3x3, lekkoatletyka, szachy, tenis stołowy, taekwondo, bilard. Celem olimpiady było zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, wyłonienie sportowych talentów jak również pokazanie różnorodności dyscyplin sportowych.
    Jednym z ważnych elementów była możliwość spotkania się uczestników z wielkimi gwiazdami sportu i ambasadorami imprezy, którymi byli m.in. Mirosława Sarna-Sałacińska, Sławomir Szmal, Katarzyna Furmanek. Organizatorzy nie zapomnieli o kibicach. Zorganizowali  dla nich m.in. pokazy trików bilardowych, partię ,,żywych szachów” oraz występy artystyczne. Nasza drużyna wystąpiła w koszykówce 3x3. Jest to odmiana klasycznej koszykówki, która debiutowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Reprezentacja ,,dziewiątki” wygrała wszystkie mecze i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Naszą szkołę reprezentowały: Iga Mazurkiewicz, Wiktoria Sobańska, Julia Cetera.

Opiekun: Monika Gwóźdź

I ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY KIELCE 2021