III ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY KIELCE 2023

Utworzono dnia 01.10.2023

W dniu 22 września w Hali Legionów w Kielcach odbyła się trzecia edycja Świętokrzyskiej Olimpiady sportowej dla najmłodszych sympatyków sportu. Rozgrywki były prowadzone w 17 dyscyplinach sportowych m.in. siatkówka, koszykówka 3x3, lekkoatletyka, szachy, tenis stołowy, taekwondo, bilard. Wzięło w nich udział około 600 uzdolnionych dzieci z naszego województwa. Hala Legionów została podzielona na kilka sektorów przez co była możliwość przebiegu wielu dyscyplin jednocześnie. Obiekt Industrii Kielce był sercem całego wydarzenia i tam odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia turnieju.
     Wydarzenie zainaugurowały występy artystyczne przedstawione przeze Studio Tańca i Stylu "Rewanż". Następnie odśpiewano hymn Rzeczpospolitej Polskiej i głos zabrali zgromadzeni goście. Na Hali Legionów byli obecni min. wiceminister sportu Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, czy biskup Marian Florczyk. Po części oficjalnej odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników i drużyn z poszczególnych dyscyplin. Medale wręczali min. były wybitne reprezentant Polski Sławomir Szmal, czy prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu - Robert Janus.
Świętokrzyska Olimpiada to święto dla młodych, aktywnych ludzi. Impreza ma wysoki poziom sportowy i cieszy się dużym prestiżem, a także ma szeroki zasięg. Stała się ona stałym punktem w kalendarzu sportowym województwa.
Cała impreza miała na celu promocję zdrowych nawyków, sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci. Rozgrywki zostały przeprowadzone z poszanowaniem zasad fair play oraz uczciwej rywalizacji.
Nasza drużyna wystąpiła w koszykówce 3x3. Jest to odmiana klasycznej koszykówki, która debiutowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Reprezentacja ,,dziewiątki” stanęła na drugim stopniu podium zdobywając srebrny medal.
Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Nowak, Joanna Piecuch, Oliwia Szwagierczak,  Lena Mączka.

Opiekun: Monika Gwóźdź

III ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY KIELCE 2023