Kolorowy tydzień

Utworzono dnia 08.11.2023

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać trudne do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Uczenie dziecka zdrowego odżywiania od najmłodszych lat pomoże mu w budowaniu pozytywnego stosunku do jedzenia w dorosłym życiu.
Kształtowanie tych nawyków zaowocuje zdrowiem oraz dobrą zabawą – nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny! Dlatego też nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wspomagają wysiłki rodziców i organizują w szkole takie przedsięwzięcia, które zachęcą dzieci do spożywania warzyw i owoców. Jednym z takich wydarzeń jest projekt edukacyjny pod hasłem „Kolorowy tydzień”. Uczniowie realizowali go w różnych formach.
Jedni przygotowywali smaczne, kolorowe kanapki, soki, inni sałatki owocowe i warzywne. Niektórzy organizowali w salach kąciki zdrowia i ubierali się na kolorowo. Zobaczcie to na zdjęciach.

Tekst i zdjęcia M.P.

Kolorowy tydzień