„Kolorowy tydzień” w klasie 2b

Utworzono dnia 06.11.2023

Klasa 2b realizowała w ostatnim tygodniu października projekt edukacyjny „Kolorowy tydzień”, którego celem było propagowanie wśród dzieci zdrowego odżywiania poprzez spożywanie owoców i warzyw. W związku z projektem codziennie realizowaliśmy inne zadanie. W poniedziałek przyszliśmy do szkoły w kolorowych strojach, odpowiadających kolorom wybranych owoców i warzyw. Wykonywaliśmy kolorowe opaski na głowę przedstawiające owoce i warzywa. Poznawaliśmy też ich wartości odżywcze oraz zorganizowaliśmy zabawę ruchowo - taneczną do piosenki „Zatańczyły witaminki” z wykorzystaniem wykonanych opasek. We wtorek zorganizowaliśmy klasową degustację soków pod hasłem „Smaczne, zdrowe, kolorowe – soki warzywno-owocowe”. W środę na przerwie spożywaliśmy wspólnie zdrowe drugie śniadanie z owocami i warzywami w roli głównej. Czwartek upłynął nam pod znakiem sałatki owocowej. Wykonywaliśmy samodzielnie sałatkę według własnego przepisu z ulubionych owoców. W piątek podsumowaliśmy nasz „Kolorowy tydzień” wspólnymi rozmowami o zdrowym odżywianiu, a szczególnie o roli warzyw i owoców w naszej codziennej diecie oraz wykonaliśmy gazetki klasowe o zdrowym stylu życia, propagujące codzienne spożywanie pięciu porcji owoców i warzyw.

To był bardzo pracowity tydzień, który obfitował w różne formy aktywności. Dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń smakowych i sporą porcję informacji na temat zdrowego odżywiania.

„Kolorowy tydzień” w klasie 2b