Magiczna wycieczka

Utworzono dnia 05.06.2022

3 czerwca br. uczniowie klas 4b i 4c pod opieką  pań Elżbiety Synowiec, Małgorzaty Niwickiej oraz Kamili Kępy wyruszyli w podróż do Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji, który znajduje się w Mościskach.
    To zaczarowane miejsce zachwyciło dzieci ogromem czekających tu atrakcji. Krzywy albo zakręcony domek, lewitujący kran, głowa na talerzu, tunel zapomnienia, labirynt, papugarnia, park linowy, małpie drzewo to tylko niektóre z nich. Zabawa była przednia, ale największe emocje wzbudziły wyścigi tratwami oraz coś dla ludzi o mocnych nerwach – zwiedzanie grobowca faraona. To właśnie tutaj jeden z nieostrożnych uczniów zakłócił spokój egipskiego władcy. Zirytowana mumia podniosła się na chwilę, ale słysząc wrzask czwartoklasistów, czym prędzej – mocniej od nich wystraszona - czmychnęła do grobu.
      Na koniec młodzi miłośnicy iluzji zakupili czarodziejskie gadżety, magiczne pudełka, zestawy do  wykonywania sztuczek i trików. Aż dziw bierze, że w powrotnej drodze nikt nie został zamieniony w żabę czy jaszczurkę, czego najbardziej obawiały się opiekunki. Była to więc tylko biała, nie zaś czarna magia, toteż wszyscy -  i do tego w swojej postaci - wrócili szczęśliwie do Starachowic.
      Jednak na uczniów klas 4b i 4c trzeba będzie mieć w szkole oko, by w czasie wystawiania ocen na koniec roku nie użyli swej magii do tylko im znanych celów.

Tekst: M. Niwicka

Magiczna wycieczka