„Magiczny dywan”- podłoga interaktywna

Utworzono dnia 07.04.2024

W naszej klasie została zamontowana nowa interaktywna pomoc dydaktyczna – „Magiczny dywan”. To multimedialne urządzenie jest przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Pozwala bawić się, rywalizować, a przy okazji uczyć się. Pobudza wyobraźnię, integruje grupę i pozwala pozbyć się nadmiaru energii. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo- ruchową,  spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Uczniowie przeżywają wspaniałe chwile podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, zbierają cukierki, pluskają się w „wirtualnej rzece”, grają na bębenkach, odpoznają litery alfabetu oraz wykonują wiele innych działań.

„Magiczny dywan” czeka w sali nr 7 na dalsze zabawy z odkrywcami z innych klas.

Wychowawczyni J. Skalska

„Magiczny dywan”- podłoga interaktywna