„Miejsce, gdzie rodzi się magia, nadzieja i miłość”. W ,,Tajemniczym ogrodzie’’ klasy 5b

Utworzono dnia 25.10.2023

Gdy za oknem zrobiło się szaro i ponuro, do klasy 5b zawitało jednak  słońce. Stało się tak dzięki omawianiu lektury ,,Tajemniczy ogród’’ autorstwa Frances E. Burnett. Uczniowie zamiast notatek z wielkim zaangażowaniem i dokładnością wykonali na lekcjach  lapbooki. Było „kolorowo i kwieciście”, a niezwykłe książeczki były „uczniowską” interpretacją omawianej książki. Praca, która zasługuje na duże wyróżnienie była wykonana przez Viktorię Kotyk i Veronikę Bulankovą, w której „panna Mary kapryśnica posiadała swoją garderobę”. Na kolejnych zajęciach każdy uczeń  narysował „swój kwiatek”, który opisał na forum klasy. Dzięki temu powstał piękny i różnorodny „ogród klasowy” pełen  niezwykłych kwiatów – utalentowanych uczniów.
   W ramach pracy z lekturą dzieci przygotowały opowiadania pt.„Byłem w tajemniczym ogrodzie – opis pejzażu z elementami opisu przeżyć wewnętrznych”. Chętne osoby wykonały zadanie specjalne, które polegało na nagraniu krótkiego filmiku w otoczeniu ogrodu i przeczytaniu ulubionych fragmentów książki. Gabriela Jaroszek i Anastazja Morawska zostały wyróżnione za dużą kreatywność. Taka forma „omawiania” książki została bardzo pozytywnie odebrana przez uczniów, którzy już z niecierpliwością czekają na kolejną lekturę.

Tekst: I. Opozda - Łutczyk