NARODOWE CZYTANIE 2023

Utworzono dnia 19.09.2023

Wraz z początkiem roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klasy 3c po raz kolejny kontynuowali działania związane z promocją czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 9. „Narodowe Czytanie” to wyjątkowe wydarzenie, które pomaga zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury, zachęcając jednocześnie do samodzielnego studiowania książek.
Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2023 Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, jedną z najbardziej znanych powieści polskiej pisarki, podejmującej m.in. tematykę Powstania Styczniowego, którego 160- lecie obchodzone jest w tym roku.
    Dnia 11 września 2023 roku klasa 3c zaznajomiła się z powieścią. Przed wspólnym czytaniem wychowawczyni p. Agnieszka Gała w skrócie zapoznała dzieci z treścią utworu oraz historią, która wiąże się z utworem - konflikt Korczyńskich z Bohatyrowiczami.  Uwieńczeniem całości było obejrzenie fragmentu filmu „Nad Niemnem”, ukazującego ówczesne życie bohaterów powieści na tle pięknych krajobrazów Grodzieńszczyzny nad rzeką Niemen.
Na zakończenie, w zeszytach dzieci, pojawiła się pamiątkowa pieczątka, którą Szkoła dostała od Pary Prezydenckiej.
   Klasa 3c z zaangażowaniem uczestniczyła w tych zajęciach. Bardzo spodobała im się lektura, której fragmenty poznali i na pewno w przyszłości z zaciekawieniem przeczytają całość powieści.
                          Spotykamy się na następnym XIII Narodowym Czytaniu, już za rok!

NARODOWE CZYTANIE 2023