Utworzono dnia 26.03.2024

Z satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 7b Stanisław Zawadzki, zdobył  2. miejsce w VII edycji konkursu historycznego „ Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794 -1918”. Finalistą tego konkursu został zaś Filip Środa – uczeń klasy 7a. Finał konkursu miał miejsce 22 marca 2024 r. w murach I Liceum Ogólnokształcącego. Obaj nasi uczniowie świetnie poradzili sobie  z testem sprawdzającym wiedzę historyczną.
Staś awansował do części ustnej, w której odpowiadał na pytania z pięciu trudnych kategorii, znacznie wykraczających poza program nauczania szkoły podstawowej: pieśń patriotyczna, broń i barwa, heraldyka, pola bitewne, słynne postacie. Poradził sobie świetnie.
Obaj nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a Staś dodatkowo gratyfikację pieniężną.
                    Gratulujemy!