„PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ”

Utworzono dnia 09.11.2023

„My się szkoły nie boimy,

choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy,

bo nauki nadszedł czas”.

Tegoroczni pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami „Dziewiątki”. W piątkowe popołudnie 27 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Wpisała się ona na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla rodziców i wychowawców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz odpowiadali na szereg ważnych pytań. Najważniejsza część uroczystości rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły.
     Pierwszoklasiści ubrani w galowe stroje i kolorowe birety z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi, ślubując, że będą kochać swoją Ojczyznę, uczyć się tego, co dobre i piękne, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Pani Dyrektor Monika Słowak – Brzezińska wypowiadając słowa: „Pasuję cię na ucznia klasy pierwszej”, wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego przyjęcia każdego ucznia do grona społeczności szkolnej „Dziewiątki” oraz życzyła wszystkim satysfakcji ze zdobywanej wiedzy i dużo radości w każdym dniu nauki. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. Po powrocie do sal czekał na uczniów, przygotowany przez rodziców, słodki poczęstunek.
Ten dzień był dla wszystkich radosnym i wielkim przeżyciem.

„Szkoła z uśmiechem już na nas czeka,
Szkoła uśmiechem wita z daleka,
W szkole z uśmiechem dzień jest wesoły,
Zawsze z uśmiechem idę do szkoły”.

Cała społeczność szkolna „Dziewiątki” życzy pierwszoklasistom powodzenia!!!
               Wychowawcy klas pierwszych:
                      Marzena Dziekońska
                     Jolanta Skalska
                     Magdalena Kowalska

„PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ”