Piknik w MZK z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Utworzono dnia 21.09.2023

18 września 2023r. klasy 4ci i 5b pod opieką P. Justyny Magnowskiej - Janickiej, p. Izabeli - Opozdy  i p. Angeliki  Roesler wzięły udział w pikniku organizowanym przez Miejski Zakład Komunikacji w Starachowicach, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego celem była „promocja transportu publicznego, ekologii oraz bezpieczeństwa”. Hasło tegorocznej edycji było związane z oszczędzaniem energii.
      Na uczniów czekało szereg atrakcji związanych m.in. z ekologią i  bezpieczeństwem na drodze. Dzieci brały udział w licznych konkursach, które sprawdzały znajomość znaków drogowych. Klasy były podzielone na grupy, które miały przydzielone różne zadania (rozwiązywanie tematycznych krzyżówek, zadania „sprawnościowe”, rysowanie/projektowanie różnych środków transportu). Uczniowie z naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich konkurencjach i zdobyli dużo nagród ( koszulki, czapki, kubki). Podczas pikniku była również możliwość zwiedzenia „od środka” całej zajezdni MZK (dyspozytorni, myjni, warsztatu). Na koniec dzieci powtórzyły zasady „poprawnego wsiadania/ wysiadania z autobusów oraz kulturalnego zachowania podczas podróży. Podczas pikniki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z komunikacją miejską.

Piknik w MZK z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu