Poetyckie inspiracje – Szkolne Koło Poetyckie

Utworzono dnia 04.10.2021

Poezja towarzyszy nam przez całe życie. Często w wierszach doszukujemy się odpowiedzi na nurtując nas pytania. Sami bardzo często odczuwamy potrzebę ekspresji słownej, aby powiedzieć o swoich przeżyciach, zwłaszcza miłości, przyjaźni, porażkach, fascynacjach… Poprzez kontakt z poezją możemy rozwijać się twórczo, zdobywać „wiedzę o sobie”, manifestować własną indywidualność, podkreślać swoją wrażliwość  na to, co jest wyrażane słowem.
    Od września w naszej szkole działa  Koło Poetyckie , które „w swe progi” zaprasza  nie tylko miłośników poezji, jak również tych, którym poezja „gra w duszy”, tych - którzy chcieliby swoje emocje „przelać na papier”. Podczas naszych spotkań każdy będzie mógł zaprezentować wiersze twórczości własnej oraz poznać „tajniki” liryki.
Za nami już m.in. spotkanie „pod chmurką w otoczeniu przyrody” i pierwsze próby tworzenia krótkich utworów z cyklu” Patrzę zmysłami”. Młodych poetów zachwycił  każdy liść, patyk, drzewo, którym poświecili swoje „pierwsze linijki”.
30 września nasze zajęcia miały wyjątkowo przyjemny charakter, ponieważ wspólnie tworzyliśmy wiersz pt „ Słodkie chwile”. Tego dnia w ramach „czerpania natchnienia” kosztowałyśmy gorącej czekolady, która sprawiła, że każdy napisany wers był „ urzekająco słodki”. A przed nami nowe wyzwania z cyklu „ Co nam w duszy gra i na papier chce być przelane”.

A może Ty lubisz pisać wiersze?

Dołącz do nas!  Gorąco zapraszamy!

Zajęcia odbywają się w czwartki na 8 godzinie lekcyjnej (14.35-15.20)

Izabela Opozda - Łutczyk ( opiekun Koła Poetyckiego)

Poetyckie inspiracje – Szkolne Koło Poetyckie