Radosny powrót do szkoły- rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Utworzono dnia 04.09.2023

Słoneczny, rześki poranek 4 września stworzył wyjątkową scenerię dla inauguracji kolejnego roku szkolnego. I choć zwykle trudno jest pożegnać wakacyjny czas, tym razem uczniowie, którzy przekroczyli próg SP 9, z uśmiechem powitali swe koleżanki i kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Ponieważ społeczność szkolna liczy obecnie 485 uczniów (w tym 24 najmłodszych z oddziału przedszkolnego) powitanie nowego roku podzielono na kilka etapów. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej uczniowie klas II i III mieli przyjemność wysłuchać miłych słów wygłoszonych przez p. dyrektor-Monikę Słowak -Brzezińską. Towarzyszący tej licznej grupie drugo- i trzecioklasistów rodzice zostali utwierdzeni w przekonaniu, że ich pociechy są w dobrych rękach i najbliższe 10 miesięcy spędzą w nowoczesnej szkole dbającej o wszechstronny rozwój dzieci.

Najliczniejsza grupa uczniów klas IV-VIII została zaproszona na godzinę 9.30. Witająca ją Dyrekcja SP 9 w osobach- p. Moniki Słowak – Brzezińskiej oraz p. Lidii Wolszczak z dumą przyglądała się tym, którzy już zostali ukształtowani przez grono pedagogów i wychowawców tej placówki. Przemawiając do nich, p. dyrektor przekazała wiadomość o unowocześnieniu bazy lokalowej szkoły poprzez wyremontowanie i wyposażenie w nowoczesny sprzęt sali informatycznej oraz drugiej już sali do nauki języka angielskiego. Mimo iż wszyscy przybyli wypoczęci, z radością przyjęli wiadomość o doposażeniu kącika relaksu (znajdującego się na korytarzu II piętra) w kilka pięknych czerwonych kanap.
W kolejnych słowach p. dyrektor nakłaniała wszystkich do postawienia sobie wartościowych celów na ten rok szkolny, które, motywując do dobrej pracy, przyniosą spektakularne efekty wszystkim. Tu szczególnie zwróciła się do uczniów klasy ósmej, przed którą w maju postawione zostanie wyzwanie egzaminacyjne, aby postarali się utrzymać wysoki poziom wyników, jakie osiągają uczniowie „Dziewiątki” od kilku lat. Słowa wsparcia skierowała również do czwartoklasistów, którzy wkraczają w kolejny etap swego kształcenia, wymagający wielkiego wysiłku.

O godzinie 10.00 sala gimnastyczna powitała pierwszoklasistów. Było to miłe spotkanie z dyrekcją oraz wychowawczyniami. Poza serdecznymi słowami uczniowie mieli okazję uwiecznić tę chwilę na zdjęciach. Klasie Ia będzie przez trzy lata towarzyszyć p. Marzena Dziekońska, wychowawczynią klasy I b jest p. Jolanta Skalska, zaś klasie I c (integracyjnej) będzie towarzyszyć w codziennej nauce i wychowaniu p. Magdalena Kowalska.
Po każdym z wymienionych spotkań w sali gimnastycznej uczniowie poszczególnych klas udali się na spotkania z wychowawcami do wyznaczonych sal. Ostatnią grupą, która dziś rozpoczęła wspólną podróż edukacyjną był oddział przedszkolny, kierowany przez p. Marzenę Kotwicę.

Życzymy wszystkim- uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły- dobrego, spokojnego i pełnego sukcesów roku szkolnego 2023/2024.

Radosny powrót do szkoły- rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024