Różnymi ścieżkami ku Niepodległości - projekt edukacyjny.

Utworzono dnia 17.11.2023

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole został realizowany projekt edukacyjny pod hasłem: „Różnymi ścieżkami ku Niepodległości”.  Klasy 1-3 wykonały piękne biało-czerwone ozdoby, które przystroiły szkolne korytarze.
Piątoklasiści i szóstoklasiści zaprezentowali plakaty ukazujące sylwetki „Ojców Niepodległości”. Na zajęciach informatycznych uczniowie przygotowali prezentacje, które przybliżały historię powrotu Polski do grona niepodległych państw (pod opieką p.Joanny Kułagi i p.Krzysztofa Traczyka). Dzieci wykonały kotyliony symbolizujące niepodległość i patriotyzm. Od 6 do 9 listopada w naszej placówce odbywał się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych.

W dniach 6-9 listopada w naszej placówce odbywał się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych.
W tych dniach dumnie wybrzmiewały słowa „Szarej piechoty’, „Pierwszej Kadrowej”.
Klasa 5b przygotowała taniec „Niepodległej Polski” (Gabriela Jaroszek, Sandra Bernatek, Viktoria Kotyk, Marharyta Lazukina), który przedstawiał symboliczną  „walkę” z zaborcami.
10 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie dumnie odśpiewali hymn narodowy. Jeszcze raz wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny i wiary w wolność. Podczas uroczystego spotkania uczennica Julia Kaczorowska odczytała wiersz pt. „Czuję wolność”, który został  napisany podczas warsztatów literackich w klasie 5b.
     Na koniec Dyrektor Szkoły p. Monika Słowak - Brzezińska przypominała o „potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii pięknej, ale trudnej”. Koordynatorem  projektu była p. Izabela Opozda- Łutczyk.  Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była p. Justyna Magnowska - Janicka oraz p. Mariola Pocheć. Dekorację plastyczną wykonał p. Andrzej Dróżdż.

Należy  pamiętać  o słowach Jana Pawła II „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

Różnymi ścieżkami ku Niepodległości - projekt edukacyjny.