Serce dla dzieci

Utworzono dnia 30.03.2022

Od kilku dni wzrok wszystkich, którzy wchodzą do naszej szkoły, przyciąga ogromne, czerwone, uśmiechnięte serce umieszczone na parterze budynku. Pojawiło się ono z inicjatywy znanych w SP 9 z ogromnego zaangażowania w sprawy dzieci i młodzieży pań: Iwony Lipińskiej i Anny Ziewiec.
Celem, jaki przyświeca zainicjowanemu przez nie przedsięwzięciu, jest wspieranie akcji charytatywnych prowadzonych przez Fundację „Dorośli Dzieciom”. Poprzez zbieranie plastikowych nakrętek każdy będzie mógł przyczynić się do udzielania pomocy dzieciom chorym i niepełnosprawnym, których ze względów finansowych nie stać na leczenie i kompleksową rehabilitację.
Systematyczne wrzucanie do pojemnika w kształcie serca zbędnych w domu zakrętek służyć będzie także finansowemu wspieraniu placówek wychowawczo – opiekuńczych i zapewnieniu dzieciom tam przebywającym odpowiednich warunków do życia i prawidłowego rozwoju. W tak trudnej obecnie sytuacji - jaka ma miejsce w Ukrainie- z uzyskanych w ten sposób funduszy  pomocą zostaną objęte również ofiary konfliktu zbrojnego.
    Szkolnej akcji patronuje pani dyrektor- Monika Słowak- Brzezińska, która wygospodarowała środki na zakupienie wymienionego wyżej serca. Dla zaktywizowania całej szkolnej społeczności wokół tego działania, organizatorki zaproponowały rywalizację pomiędzy klasami na największy (wagowo) zbiór nakrętek.
Zwycięzcy otrzymają nie tylko dyplom, ale również będą mogli rozkoszować się smakiem pizzy, którą za swój szlachetny wysiłek dostaną od dyrekcji szkoły.

Działanie to ma także wielki walor edukacyjny, ponieważ utrwali pożyteczny nawyk segregowania plastikowych odpadów, które zyskają nowe życie i służyć będą życiu dzieci.
     tekst: p. M. Grudniewska

Serce dla dzieci