Świąteczne tradycje w klasie 1 c

Utworzono dnia 05.04.2022

Choć od Świąt Wielkanocy jeszcze dzieli nas kilkanaście dni, w klasie 1 c już rozpoczęły się przygotowania.
1 kwietnia uczniowie wraz z wychowawczynią - p. Agnieszką Gałą, rozpoczęli wiosenny siew zbóż, które staną się ozdobą wielkanocnych stołów.
Dzieci przyniosły koszyczki i doniczki, w których umieściły ziarna. Była to jednocześnie świetna sposobność, aby poznać różne gatunki zbóż i ich przeznaczenie.
Większość uczniów po raz pierwszy zobaczyła, jak wyglądają ziarna żyta, owsa i pszenicy i dowiedziała się w jaki sposób się je przetwarza, aby pojawiły się na naszych stołach w postaci pieczywa. Przez najbliższe dni dzieci będą czuwać nad kiełkującymi nasionami, obserwować rodzące się życie roślin i dbać o to, aby przed świętami powstały piękne ozdoby wielkanocnych koszyczków.

Poczucie odpowiedzialności oraz wielka radość towarzyszyły wszystkim podczas tego działania, którego efekty będą z pewnością entuzjastycznie przywitane przez domowników w czasie wspólnego celebrowania świątecznych chwil.

Świąteczne tradycje w klasie 1 c