Święto Patrona w klasie III a

Utworzono dnia 23.06.2022

Klasa III a włączyła się w obchody Dnia Patrona w naszej szkole. Uczniowie wysłuchali pogadanki wychowawczyni – p. Barbary Janus o patronie naszej szkoły – Partyzantach Ziemi Kieleckiej. Obejrzeli także prezentację poświęconą walkom partyzanckim w naszym regionie.
Na lekcji plastyki w grupach uczniowie wykonali plakaty o Partyzantach Ziemi Kieleckiej. Przygotowali karty do albumu o wybitnych partyzantach - „Nurcie”, „Ponurym” i „Szarym”, które prezentowali na zajęciach w klasie. Na koniec obejrzeli film edukacyjny „Partyzantka Kielecczyzny – Drogi do niepodległości”.

Dzięki takim zajęciom uczniowie poznali historię naszego regionu oraz poznali sylwetki partyzantów świętokrzyskich, którzy walczyli i oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

tekst: p.Barbara Janus

Święto Patrona w klasie III a