Taneczna podróż w głębiny morza

Utworzono dnia 14.04.2024

5 kwietnia br. klasa 6b wzięła udział w niebywałej artystycznej uczcie, a to za sprawą wizyty w Kieleckim Teatrze Tańca.
Młodzież podziwiała przygotowany z wielkim rozmachem spektakl pt. „Syrenka Ariel” stanowiący taneczną adaptację znanej baśni H.Ch. Andersena. Profesjonalna choreografia, hybrydowe kostiumy, wielowymiarowe projekcje, dynamiczna scenografia robiły naprawdę oszałamiające wrażenie.
    Jednak dla uczniów 6b prawdziwą i najjaśniejszą gwiazdą stała się ich koleżanka z klasy – Lena Jodańska, która pojawiła się na deskach teatru i brawurowo wykonała akrobacje powietrzne na szarfach. Jej spektakularny występ zachwycił widzów, a młoda mistrzyni sportu oraz wielokrotna laureatka ogólnopolskich zawodów w akrobatyce powietrznej równie dobrze czuła się wysoko w górze, jak i na scenie.

Gratulujemy, Lenko! To był wyjątkowo udany debiut teatralny. Byliśmy z ciebie bardzo dumni.

Taneczna podróż w głębiny morza