Udział w 63 Pokazach Doświadczeń Fizycznych w Lublinie

Utworzono dnia 18.10.2023

W dniu 27 września grupa 45 uczniów z klasy 8a i 7b  brała udział w 63 Pokazach Doświadczeń Fizycznych organizowanych przez Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W programie tegorocznych pokazów w dwóch aulach uniwersytetu znalazły się doświadczenia o tematyce: „Fizyka latania”, „Termodynamika”, „Rezonanse” oraz „Poprzez zabawę do praw fizyki”. Na pokazach z dużym zainteresowaniem śledzili prezentowane eksperymenty oraz mieli możliwość czynnego udziału,
    Uczestnicy wycieczki korzystając z jesiennej pogody zwiedzili Stare Miasto w Lublinie podziwiając architekturę i niezwykły klimat tego miejsca, podziwiali panoramę okolicy z Baszty Zamkowej,  Katedrę z zakrystią akustyczną  oraz mogli zobaczyć (śmiałkowie nawet dotknąć) legendarny „kamień nieszczęścia” na rogu ulicy Jezuickiej.
Dodatkowo uczniowie uczestniczyli jako kibice w meczach Mistrzostw Świata w koszykówce kobiet i mężczyzn 3 ×3 do lat 23.
Organizatorem wycieczki była p. Lidia Wolszczak a opiekę nad uczestnikami sprawowały wychowawczynie klas- p. Bożena Rymarczyk oraz p. Anna Ziewiec.

Udział w 63 Pokazach Doświadczeń Fizycznych w Lublinie