UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI JUBILEUSZU SZKOŁY

Utworzono dnia 12.10.2023

Ważnym elementem obchodów 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 9 była uroczysta Msza Święta odprawiona 5 października br. w kościele pw. Wszystkich Świętych
w Starachowicach. Eucharystię w intencji szkolnej społeczności koncelebrowali ks. Dziekan Sławomir Rak i ks. wikariusz Arkadiusz Wolski.
    Wydarzenie swoją obecnością uświetniła Poseł na Sejm RP Pani Agata Wojtyszek, a także zaproszeni goście – emerytowani dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy placówki.
     W homilii ks. Dziekan odniósł się do najwyższego  Kapłana – Jezusa Chrystusa, który jest wzorem Nauczyciela, a także podkreślił, jak ważną rolę w życiu młodego pokolenia odgrywa edukacja. Podczas uroczystości poczet sztandarowy godnie reprezentował całą społeczność szkoły. Oprawa liturgiczna Mszy św. przygotowana została przez uczniów pod kierunkiem p. Kamili Kępy.
     Po nabożeństwie Dyrekcja szkoły w osobach: Pani Monika Słowak-Brzezińska, Pani Lidia Wolszczak wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Sylwią Nowak złożyły na ręce kapłanów kwiaty jako wyraz podziękowania.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI JUBILEUSZU SZKOŁY