W kosmicznej podróży wraz z Małym Księciem - makiety planet uczniów klasy 7 „c”

Utworzono dnia 22.10.2023

„Gdzie jesteś, Mały Książę, gdzie?

Odszedłeś z mej książeczki kart.

Czy po pustyni błądzisz znów

Rozmawiasz z echem pośród skał?”.

Treść książki należącej do kanonu literatury światowej zainspirowała uczniów klasy 7„c”, którzy pod okiem polonistki p. Izabeli Opozdy – Łutczyk wykonali makiety planet z lektury pt. „Mały Książę”. Prace przedstawiały wędrówkę bohatera po asteroidach, na których poznawał różne postacie. Pojawiła się m.in. makieta Planety Króla, Pijaka, Latarnika, Bankiera, planeta B-612 z różą i wulkanami oraz Ziemia.
W czasie zajęć uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Wielobarwne prace obrazują zrozumienie przesłania zawartego w lekturze. Na wyróżnienie zasługuje makieta Marcina Dworskiego, Julii Kaczorowskiej oraz Natalii Marii Pastuszki. Wszystkie planety stworzyły swego rodzaju galaktykę Małego Księcia, którą  można obejrzeć w sali nr 1.

Na koniec zajęć wysłuchaliśmy przepięknej piosenki w wykonaniu Katarzyny Sobczyk pt. „Mały Książę”.
     Na długo w pamięci pozostanie nam „wrażliwy chłopiec o złotych włosach”.

Tekst: I. Opozda - Łutczyk

W kosmicznej podróży wraz z Małym Księciem - makiety planet uczniów klasy 7 „c”