Wycieczka do Lublina na Pokazy Doświadczeń Fizycznych

Utworzono dnia 04.10.2019

W dniu 30 września grupa 42 uczniów z klas: 8a, 7b i 8c uczestniczyła w 60 Pokazach Doświadczeń Fizycznych  na UMCS  w Lublinie. W programie tegorocznych pokazów w dwóch aulach uniwersytetu znalazły się doświadczenia o tematyce:

- Ruch obrotowy

- Uff, Jak gorąco …

- Prąd elektryczny

- Rezonanse

Uczniowie mieli możliwość czynnego udziału w pokazach, z dużym zainteresowaniem śledzili prezentowane eksperymenty. Uczestnicy wycieczki korzystając z jesiennej pogody zwiedzili Stare Miasto w Lublinie podziwiając architekturę i niezwykły klimat tego miejsca, podziwiali panoramę okolicy z Baszty Zamkowej,  Katedrę oraz mogli zobaczyć legendarny „kamień nieszczęścia”.
Organizatorem wycieczki była p. Lidia Wolszczak,  a opiekę nad uczestnikami sprawowały również
p. Maria Dróżdż i p. Justyna Magnowska- Janicka.
                                                                                                        tekst: p. L. Wolszczak

Wycieczka do Lublina na Pokazy Doświadczeń Fizycznych